-
Ersatzteile plc
-
Verbogen Nevada-Teile
-
ABB-Modul
-
ICS Triplex PLC
-
General Electric plc
-
Triconex DCS
-
Ersatzteile Honeywells
-
woodward Modul
-
Emerson Epro
-
Module Allens Bradley
-
Emerson-Delta V DCS
-
Schneider Electric-Teile
-
Foxboro-Teile
-
Westinghouse-Applaus
-
Yokogawa-Modul
-
Bachmann-Modul
-
Hima PLC
-
Siemens-Modul
-
BR Modul
-
Ersatzteile DCS
-
MEGT VBM
-
Verwertbare Instrumente
-
RahmatUnser bester Lieferant und Freund Brown Luo, Dank für ihren rücksichtsvollen Service! Wir sind Ehre, mit solch einer guter Firma zusammenzuarbeiten! -
Linda VelichovaWir kooperieren mit Sumset International Trading Co., Limited Company viele Jahre. Sie sind unser guter Partner und bieten immer den besten Preis und freundlichen Service! -
Mohamed KhanSumset International Trading Co., Limited Company ist ein zuverlässiger Partner, wir importieren Waren von ihm.
Invensys Triconex 8312 230VAC 2.5A Dual-Redundant Hot-Swappable Power Supply Communication Module
| Herkunftsort | Vereinigte Staaten |
|---|---|
| Markenname | Invensys Triconex |
| Zertifizierung | Certificate of Origin |
| Modellnummer | 8312 |
| Min Bestellmenge | 1 Stk |
| Preis | $1000 |
| Verpackung Informationen | Neue und originale Fabrik, Einzelverpackung |
| Lieferzeit | 2-3 Werktage |
| Zahlungsbedingungen | T/T |
| Versorgungsmaterial-Fähigkeit | 1-99 Stück / 3-5 Tage |
| Marke | Invensys Triconex | Produktnummer | 8312 |
|---|---|---|---|
| Verkaufspreis | $1.000 | Zustand | Auf Lager |
| Produktherkunft | Vereinigte Staaten | Verschiffungshafen | Xiamen |
| Vorlaufzeit | 2-3 Werktage | Garantie | 1 Jahr |
| Gewicht | 1 kg |
The 8312 Invensys Triconex Power Supply Communication Module is a core component of the TRICONEX dual-redundant hot-swappable power supply architecture, specifically designed for 230 VAC power supply in fault-tolerant controller systems.
- Chassis Type: Chassis Type
- Nominal Voltage: 230 VAC
- Input VAC @ 47-63 Hz: 185-285
- Input VDC: n/a
- Fuse Rating and Type: 2.5 amps, time-delay
- Output Hold Time (nominal to 0 volts): Output Hold Time (nominal to 0 volts)
- Diagnostic Indicators: PASS, FAULT, ALARM, TEMP, BAT LOW
With its 230 VAC wide-voltage input, 175 W high-temperature full-load output, and dual-redundant hot-swappable design, this power module provides the most robust power foundation for continuous production and safety protection in high-risk industries such as petrochemicals, offshore platforms, nuclear power, and electric power, ensuring the system's continuous and reliable operation in industrial environments.
- Safety Instrumented System cabinets in refineries and petrochemical plants
- Emergency shutdown systems on offshore oil and gas platforms
- Flame detection systems in LNG facilities
- Safety-grade I&C systems in nuclear power plants
- Burner management systems in coal-fired and gas-fired power plants
- Turbocompressor control cabinets
| Brand Name | Invensys Triconex |
| Model | Power Modules |
| Ordering Information | 8312 |
| Catalog | Tricon Systems |
| Gross Weight/Shipping Weight | 2.2 lbs / 35.2 oz / 1kg |
| Packing Size | 30 cm x 20 cm x 25 cm |
| Country of Origin | United States (USA) |
| HS Code | 8537101190 |
| Lead Time | In Stock |
| Shipping Port | Xiamen |
| Payment | T/T |
| Sales Price | $1000 |
| Warranty | 12 months |
| Lead Time | 3-5 work days |

